Aslında yeni başlayanlar güvensiz yaklaşmak konusunda haksız sayılmazlar. Başlangıçta gelirin az olması ve zaman ayıracak çeşitli eğlenceler bulabilmenin kolaylığından pek çok kişi daha başındayken bırakıyor stokları. Bu konuda sorun, insanların çoğunlukla gelen kazancın ana gelirin yerine geçebileceğine inanmamalarında. İnsanlar stoklara böyle bakıp stokları bıraktıklarında, başlangıçtan sonra olacakları kaçırıyorlar maalesef.

    Konuya ek gelir olarak yaklaşabilmek için başlangıç bocalamalarını atlatacak kadar stoklarla ilgilenmeniz gerekir. Bu noktada Özellikle içerik üretmek konusundaki çeşitli kolaylıkları keşfettiğinizde (Örneğin gittiğiniz gezilerde, restoranlarda çektiğiniz fotoğraflar yada film-dizi izlerken render alacağınız eserler) stoklara bir şans vermek isteyebilirsiniz. 

   Aslında ek gelir olarak tanımlasakta gelecek paranın miktarı ek gelir olmaya yetmeyebilir. Yada tam tersine başkalarının aldığı maaş kadar olabilir. Bu konuda şu yazı biraz fikir verecektir. Stok sistemleri genelde nekadar kazandırır ? Burada sonuç için biraz sabretmeniz gerekecek ve hiç değilse yüz eser sayısına ulaşana kadar çalışmanız gerekecek. Ardından aylık 5-50 dolar arası bir kazanç seviyesine ulaşmanız olasıdır. Tabi eserlerinizin kalitesne göre bu rakamlar çok daha fazla olabilir. Her ne kadar herkes için farklı şeyler ifade etsede birkaç örnekle bu tarz bir ek gelirin nasıl kullanılabileceğini örnekleyelim.

 

En umulmadık zamanda online paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Gerek telefona yüklemek için, gerekse parası bitmiş ve kapanmış internet'i açtırmak için kullanabilirsiniz. Bu tarz umulmadık durumlarda bu harcamalarınızı karşılayabilir.

Stoktan gelen parayı sinemaya ayırıp her hafta filme gidebilirsiniz..

Teknolojik ihtiyaçlarınızda her zaman bir miktar daha fazla vererek daha iyi ürün alabilirsiniz. Tabi iyiden daha iyiye geçerken birkaç adım sonra paranızın limitine gelirsiniz ve bir üst modelde aklınız kalır. İşte o zaman stoklardan gelen ek gelir sizi destekler.

Sevdiklerinize hediyeler almanız için bir kaynak olabilir stok gelirler.

Aklınıza birden takılan ufak fikirler için kaynak oluşturur. bazen kola alıp içine mentos atmak istersiniz misal...kimi zamanda daha farklı şeyler yapmayı istersiniz ama kıyamazsınız para harcamaya. Stok gelirleri bu konularda faydalı olabilirler.

Sigara içen her kişi kabaca şu hesabı yapabilir her yaktığı sigara için. su eserimi içiyorum...çünkü stok gelirleri ile sigarayı bedavaya getirmişsinizdir çoktan.

İstediğiniz albümleri içiniz rahat bir şekilde satın alırsınız. Böylece hem sevdiğiniz sanatçıyı desteklemiş olursunuz hemde illegal içerik kullanmamış olursunuz. aynı şekilde korsan kullanılan oyun ve programlar içinde kaynak oluşturabilirsiniz stok gelirlerinizle.

Ulaşım giderlerini stok gelirlerinizden karşılayabilir yada biriktirip tatil masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

     Bu örnerkleri oldukça çoğaltmak mümkündür elbet. Başlamak ve ardından devamını getirmek adına kendiniz için bu tarz amaçlar edinmek oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle gelir konusundaki umutsuzluk ve güvensizliği, ek gelir açısından bakarak gidermek mümkün. Öyleki kendinizi ''bundan meslek olmaz'' yerine ''bu işte ışık var'' derken bulabilirsiniz. Sonrası ise zaten kendiliğinden gelecektir...